Bodrum Tv Tamir Servisi

Fiber Optik Sonlandırma

Günümüz teknolojileri her zaman gelişmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda internet sağlayıcıları da fiber optik kabloları kullanmaya başlamıştır. Bu kablolar ile beraber veriler daha hızlı iletildiği için bağlantılara ulaşma süresi de kısalmaktadır. Fiber optik kablolara olan rağbet artmakla beraber fiber optik sonlandırma süreci de yakından merak ediliyor. Tamamen uzmanların gerçekleştirmesi gereken fiber optik sonlandırma çalışmalarının Bodrum Coşkun Elektronik tarafından başarılı bir şekilde yönetildiğini unutmayın.

Fiber Optik Sonlandırma İşlemi

Fiber optik kablo sonlandırma süreci genelde iki farklı şekilde yapılabilir. Bu konuda firmamız özel ve kaliteli çözümler sunmaya devam eder. Öncelikle ışık dalgası sinyal dağılımını sağlamak için sonlandırma işlemlerinin titizlikle tamamlanması gerekiyor. Elbette başarılı sonuçlara ulaşmak için de çalışma sırasında fiberleri hasarlardan korumak önemlidir. Aşırı ışık kaybını önlemek de alınacak tedbirler arasındadır. Bodrum Coşkun Elektronik tüm bu süreçleri başarılı bir şekilde yönettiği için sorunsuz bir hizmet anlayışına göre hizmet vermektedir.

Fiber Optik Sonlandırma Nerde Kullanılır?

Fiber Optik Sonlandırma İhtiyaç duyulan tüm alanlarda yapısal kablolama sistemleri yapmakta olan firmamız günümüz teknolojilerine %100 uyum sağalayan geniş ürün ve çözüm şekilleri ile hizmete devam etmektedir.

Işık hızının günümüzde hızla yayılması ve kullanılmasıında baş rolü üstlenen “fiber optik sistemler ve fiber optik teknoloji” firmamızın sunmuş olduğu başlıca hizmetler arasında ilk sırayı almaktadır.
Yapımı düşünülen bir projede uçtan uca gerekli olan tüm fiber optik ürün ve hizmeti profesyonel personellerimiz sizlere ulaştırıyor.

9/125 – 50/125 – 62,5/125 mikron ( micron ) çapındaki cam kablolarla ışığı taşımaya fiber optik teknoloji diyoruz. Pasif ve aktif ürünlerle bir bütün olan altyapı işlemlerine yapısal kablolama, gerek güvenlik kamerası altyapısı gerekse de diğer iletişim altyapılarında fiber optik kullanılıyorsa buna da fiber optik altyapılı proje denilebilir. Fiber optik; rüzgar gülü altpılarında kullanıldığı gibi askeri prpjelerde, kamu projelerinde, özel kurumlarda, devlet yerleşkelerinde de kullanılmaktadır.

Fiber Optik Sonlandırma Nedir?

Fiber, ışık kaynağından gelen sinyallerin (ışık) hedefteki kaynağa iletilmesidir. Bu ışık sinyaliyle modüle edilmiş bilgiler cam yüzey üzerinde taşınırlar.

Fiber’ i kaplayan kablolar ise ışığı taşıyan camın kırılmasına ve sinyal kaybına karşı bir koruma görevi üstlenirler.

Fiber Optik Kablo, ortalama insanın saç teli kalınlığında üretilmiş kablolardır. Kırılma ve Sinyal kayıplarına karşı çok iyi korunmuş ve yapılandırılmıştır.

Bilgi taşıyıcısı olarak ışığın kullanıldığı iletişim sistemleri,son zamanlarda oldukça ilgi görmektedir. Bu şekilde üretilmiş kabloların tercih edilmesinin en büyük sebebi, çevresel şartların ağır olduğu; nemli, rutubetli, elektriksel alan parazitlerinin yoğun olduğu yerlerden etkilenmemesi ve her zaman stabil bir bağlantı sunması ve veri iletiminin çok hızlı ve uzun mesafelere taşınabilmesidir olmasıdır.

Fiber Optik Sonlandırma Nasıl Yapılır?

Fiber Sonlandırma işlemine başlamadan önce yapılması gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Öncelikle gerekli malzemeler şunlardır:

  • OTDR Test Cihazı
  • Fiber Ek Cihazı (Fiber Optik Sonlandırma Cihazı, Fiber Füzyon Cihazı)
  • Fiber Optik Kesici (Cleaver)
  • Fiber Optik Core Sıyırıcı (Stripper)
  • Fiber Optik Kablo Soyucu